Pro děti
Pohádky, příběhy, omalovánky a tvoření v Medvídkově...

Papírové převlékací panenky

Medvídci

Kdo by neznal papírové vystřihovánky ! Jako malá jsem to milovala. Měla jsem spoustu papírových panenek a převlékala je do oblečků, které se vystřihly ze šablon...pojďte si zavzpomínat a nechat své děti, aby zažily zábavu, kterou třeba ani neznají :-)

Stáhněte si soubory dle své libosti a hrajte si s papírovými panenkami :-) Je to fajn.

Lepší tisknout na tvrdší fotopapír nebo podlepte, určitě tím prodloužíte životnost :-)

Hezkou zábavu !

Omalovánky pro vaše děti

Medvídci od Ay pro vás připravují i soubor omalovánek, které si můžete pro své děti stáhnout...

V omalovánkách najdete mé verše pro děti. Další básně z mého šuplíku si můžete přečíst na odkaze níže. Děkuji za vaše čtení dětem. Ajka

Soubor básní : Se smíchem za zvířátky


Medvídci z ručníku

Složte svým dětem roztomilého medvídka z ručníku :-) Určitě udělá radost sbalený  v batůžku na tábor nebo k babičce na prázdniny :-). Můžete takto věnovat ručníček jako dárek pro novorozené miminko.

Medvědí balónky

veselé balonky na dětskou oslavu

zdroj: http://blog.hwtm.com/2015/12/diy-penguin-polar-bear-party-balloons/

Léto začíná a s ním i spousta zábavy ! Udělejte dětem balonkovou výzdobu s medvídky :-)

Vytiskněte si medvídka na jemný papír, můžete použít i samolepící papír do tiskárny. Pokud vytisknete jen na papír, použijte oboustrannou lepící pásku.

Tak krásnou zábavu :-)

šablonky k tisku

medvídek zde

tučňáček zde

A kdo by si troufl na skládané balonkové medvídky, může zkusit pode videa. Myslím, že by měli u dětí velký úspěch.

Medvídek "peklíčko" 

Kdo by neznal tuto dětskou skládačku...pojďte si společně zahrát...

zdroj : http://www.easypeasyandfun.com/forest-animals-cootie-catchers/

Origami je úžasná technika skládání papíru. Mezi takové skládačky patří nám známé "peklíčko", se kterým jsme si vyhráli jako malé děti. Takové jedno vylepšené si můžete udělat i vy s dětmi a zahrát si třeba divadlo :-) 

Na odkaze si stáhněte šablonku a legrace může začít :-) 

šablonka k tisku

 medvídek Bubnující medvídek

originál návod ze stránek : 
http://www.maminet.cz/tvorime-s-detmi/2015-05-bubnujici-medvidek.html

Hračky, které vydávají zvuky, patří u dětí k těm nejoblíbenějším.

Pomůcky

  • kulatá krabička od tavených sýrů (obě části)
  • barevné papíry
  • nůžky
  • tužka
  • lepidlo
  • provázek
  • korálky - 2 ks
  • dřívko (kousek laťky, vařečka, dřívko od nanuku)

Postup

Z papíru vystřihneme dvě kolečka, která budou tvořit hlavu medvěda. Jedno kolečko potřeme lepidlem, přiložíme na něj dřívko (část také potřeme lepidlem) a přikryjeme druhým kolečkem. Necháme uschnout. Krabičku od sýrů slepíme, aby ji nešlo otevřít. Obě víčka obkreslíme na barevný papír, kolečka vystřihneme a na krabičku nalepíme. Dále z barevného papíru vystřihneme dostatečně silný a dlouhý pruh a polepíme ještě boky krabičky. Necháme zaschnout. Mezitím dozdobíme obličej medvěda a opět necháme uschnout. Na bocích krabičky proti sobě vyřízneme nůžkami dva otvory dostatečně velké, aby jimi prošlo dřívko. V místě, kde dřívko tvoří krk medvěda, uvážeme provázek. Provázek přilepíme po obvodu krabičky v délce asi 2 cm a zajistíme ještě papírem. Provázek zastřihneme v takové délce, aby dosáhl bez problémů až doprostřed těla medvěda. Na konce přivážeme korálky.


Pohádka o malém neposlušném 🐻
***********************************************
V jednom malém 🏡 na kraji 🌳🌲🌳, žil s maminkou malý roztomilý🐻. Měl ale jeden ošklivý zlozvyk. Neustále si cucal 🖐. Maminka se na něj pořád zlobila a smáli se mu i ostatní 🐻🐻🐻. Ovšem malému 🐻 to vůbec nevadilo a dokonce mluvil i s plnou 👄,když jedl 🍲🍞🥐 a ještě ho jedl i špinavými 🖐🖐. Jednoho dne se toulal po 🌳🌲🌳🌲, vykračoval si po svých dvou 🐾, aby si mohl krásně ocucávat 🖐. Najednou uviděl, že v blízkosti jeho 👱 poletují malé 🐝🐝🐝 a hlasitě bzučí. V tu ránu dostal chuť na sladký 🍯. Hledal mezi 🌳🌲 a 🌿🌿 až našel sladký 🍯. Strčil svou 🖐 do 🐝🐝úlu a 🍯 se mu nalepil kolem všech 🖖. Začal lízat 👅sladkou 🖐 jako 🍭. Najednou, co se nestalo! 🖐 mu nešla vyndat ven z jeho 👄. Úplně se mu tam zasekla a přilepila. Začal utíkat s 🖐 v upatlané 👄, vyplašil 🐸 na 🍀, málem zašlápl malou 🐭, až ho nakonec zastavila roztomilá 🐿️, která mu na 👱 upustila tvrdý 🌰. Malý 🐻 se vyděšený posadil do 🍁🍂 a stále se snažil vyndat ze zalepené 👄 přilepenou 🖐. Najednou se u něj objevila moudrá 🦉. Vidíš, medvídku, povídá 🦉, to ses vytrestal tím, že si neustále cucáš 🖐 a 👅 ji olizuješ, i když je špinavá a ulepená. Copak ty nevíš, že se 🍲🍞🥐 jí 🍴 a špinavé 🖐🖐 se do 👄 nedávají? 🐻 sklopil svá smutná 👀 a moudré 🦉 přikývl 👱, že už ví. Ale co mám teď dělat, povídá🐻 a na tváři se mu objevily velké 💦💦. 🖐 mi nejde vyndat. Moudrá 🦉 už ho nechtěla déle trápit a povídá. Běž ke třem 🌲🌲🌲, kde rostou červené 🍄🍄, začíná 🌈 a v noci padají 🌠🌠. Tam je studánka se zázračnou 💧💧. Tam si musíš 🖐 i 👄 umýt a když studánka pozná, že ses polepšil, pomůže ti. 🐻 se vydal na cestu. Šel přes tři ⛰⛰, tři 🌳🌲a pořád ťapkal jen po dvou 🐾, až ho bolely. 🌞 mu ukazovalo cestu, až konečně došel ke kouzelné 💧💧. Skočil celý do studánky, až mu koukal jenom černý 👃. Prosil 💧💧, že už bude poslouchat maminku a přestane si cucat a 👅 svou 🖐. Studánka byla hodná a 🐻 osvobodila. Ten se 😁, slušně poděkoval a pelášil 🏡. Pelášil, co mu všechny čtyři 🐾 stačily a už nikdy si potom 🖐 necucal..

                                                                                                                                    A.G.